Tahta Kurusu İlaçlama

Dünyada 70 kadar türü bulunmaktadır. Cimicidae familyasına bağlı türlerin hemen hemen hepsi sıcakkanlı hayvanların kanını emerek beslenirler. Cimex Lectularius dünyada insanlara saldıran en önemli parazit böcek türlerinden birisidir. 5mm boyunda vücudu yassı, oval yapısı ve açık-koyu kırmızımsı kahve renkli bir türdür.

Bu tür geceleri dışarı çıkmayı seven parazitlerdir. Gündüzleri ergin ve nimfleri duvar çatlaklarında, tahta aralarında, halıların, resim çerçeveleri ve karyola altlarında saklanırlar. Gece insanlar yattıkları zaman faaliyete geçerler ve kendi ağırlığının iki katına kadar kan emerler. Bir dişi hayatı boyunca 50-200 yumurta bırakmaktadır. Uzun süre beslenmeden yaşayabilirler.

Ulaşılması zor yerlerde yaşamaları gözünüze ulaşılamaz gelebilir. Artık o kadar zor değil sizlere sağlayacağımız böcek ilaçlama hizmeti ile artık tahta kurusu ilaçlama yapmak çok kolay. Kısa sürede parazit sorunundan kurtulabilirsiniz.

 

Özellikleri: Basık oval vücutlu ,kırmızı ve kahverengiye yakın renktedir.Büyüklüğü yaklaşık 5 mm kadardır.Kan emdikten sonra şişer ve kırmızı renge bürünür.Özellikle kuşlardan kan emerler.

Yaşam Alanı: Yarık ve çatlaklar,kumaş dikişleri,mobilyalar,süpürgelik içleri,piriz ve çerçeveler yaşamları için uygun yerlerden yalnızca bir kaçıdır.

Biyolojisi:Gece ortaya çıkarlar kuş ve memeli canlılardan kan emerler.Hiç besin almadan 1 yıl yaşayabilirler.

Open chat