Hamam Böceği İlaçlama

Dünya genelinde 3500 hamam böceği türü mevcuttur. Bunlardan sadece 10 tür insanların yaşadıkları ortamlara adapte olmuş ve yaşamlarını sürdürmektedir. Erginlerin boyu 13-30 mm arasındadır. Dişilerin siyahımsı koyu kahve, erkeklerin koyu kırmızımsı kahve renkleri vardır. Yurdumuzun hemen hemen her yöresinde bulunmakla birlikte , Marmara, Orta, Batı ve Güney Anadolu Bölgesinde yaygın olarak görülmektedir. 

Dişiler çiftleştikten sonra ortamın durumuna göre uygun bir yere yumurta paketini bırakmaktadır. Fakat yumurta bırakma basit olarak girdikleri gizli ve sıcak yerlere adeta düşürme şeklindedir. Yumurta 10-12 mm uzunluğunda ve siyahımsı kahve renktedir.  Daha çok binaların rutubetli bodrum katlarında gıda bol bulduğu takdirde daha fazla çoğalırlar. apartmanların üst katlarında daha az görüldüğü dikkat geçmektedir. 

Bulaşıcı hastalıkların taşınmasında etkili rol oynamaktadır. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama ile kesin ve uzun vadeli çözümler üretebilirsiniz. hamam böceği ile mücadele için sizlere çözümler sunmaktayız.Open chat