Çekirge İlaçlama

Eklem bacaklı hayvanlar arasında yer alan çekirge sıçraması ile ünlüdür. Yaşam aralığı uzun değildir ve sıcak bölgelerde yaşamaktadır. Tarım ürünlerine zarar vermesi etrafında istenmeme nedenleri arasında yer almaktadır. Yakalama ve kurtulma olasılığı zor hayvan olması nedeniyle ilaçlama yöntemleriyle çözüm bulunmuştur. Yeşil ve kahverengi renkleri mevcuttur. İki anten, dört ön ayak ve iki arka ayakları vardır. 

Arka ayaklarının makasımsı yapısından dolayı uzak mesafeler kat edebilmektedir. 3 ila 5 cm boyutlarına ulaşan bu hayvanlarda iki tane petek göz ve üç tane osel göz bulunmaktadır. Trake solunum yapmaktadırlar. Dıştan bakıldığında iki kanadı varmış gibi görünen çekirgede işlevsel olan kanat altta bulunan kanatlarıdır. Üst kanatları, alt kanatlarını korumak için kullanılır. 

Çekirge ile mücadele kapsamında kesin çözümler üretmek için kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Çekirge ilaçlama için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacağı gibi uzun soluklu çözümler ve kesin çözümler sunmayı hedef edinmekteyiz.

Özellikleri : Bronz ve koyu kahverengi renklerde,kanburdur,ötmez.Yoğun ışık altındayken hareketsiz kalır.

Yaşam Alanı: Çatı katı ,bodrum katları taş ve kütük altları gibi serin ve nemli yerlerde bulunurlar.

Biyolojisi: Daha çok gece beslenirler,kıyafet ve perdeler dahil herşey yiyebilirler.Dişiler yılda sadece bir kez üreme yaparlar.

Open chat