Örümcek İlaçlama

Arachnida içerisinde Aranea takımında yer alan örümcekler 30.000 civarında türün bulunduğu belirtilmektedir. Bazı örümcekler insanlar üzerinde zehirlenmeye yol açmaktadır. En çok Latrodectus ve Loxosceles cinsleri zehirlenmeye yol açmaktadır. Latrodectus çiftleştikten sonra  erkek örümceği öldürür ve bu nedenle dul örümcek lakabını almıştır. 

Örümcekler karnivor yani et yiyicilerdir. Böcekler ile beslenirler, ağları ile tuzak kurarak veya saldırdırarak avlanırlar. Avladığı böcekleri chelicera bezlerindeki salgıladıkları zehirle öldürürler. Boş ve nemli yerlerde yaşarlar. Birçok örümceğin zehiri insan için zehirli değildir. Bunlarla mücadele için gezinti alanlarına kalıcı ve etki süresi uzun çözüm yolları ile müdahale yapılmalıdır.

Örümcek ile mücadele kapsamında sizler için yaptığımız çalışmalar ile sizlere kesin ve uzun soluklu çözümler üretmek ile birlikte güven içinde yaşamaya olanak sağlamaktayız.Örümcek ilaçlama için yapmanız gereken tek şey iletişim sayfasından iletişim bilgileriyle bize ulaşmaktır.

Ortamda bulunan böcek ve sinekler, örümcekler için ziyafet anlamına geldiği için, ortamın diğer böceklerden de arındırılması için evde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Örümcekler geceleri aktif olan ve avlanan haşereler olduğu için gündüzleri ördükleri ağlarda ve dip köşelerde loş ışık alan yerler ve karanlık bölgelerde dinlenirler.

İnsanları ısırması ile bilinen zehirli örümceklerin ölüme yol açtığı bilinen bir durum olup örümceklerin zararları nelerdir diye örümceklerden korkan ve evinde örümcek olan insanların evlerinde örümceklere karşı ilaçlama yaptırmaları olası örümcek sokmalarından korunmaları için yapılması gereken en önemli tedbir şeklidir.

Open chat